Pomelo strawberry vodka cocktail and news ~ koktail z pomela, jahôd a vodky a novinky

It’s been a bit quiet on the blog for some time again. To be honest, I don’t even know how the time has passed since the last post. It’s been definitely an eventful couple of weeks. I’m having a lazy Saturday today to chill a bit before the even more eventful weeks coming up. Therefore, the post is not a real recipe, it’s just a drink I made today to make the lazy Saturday even more chilled :) It’s really yummy and I definitely recommend it for day when you feel like a fancy drink, but you are too lazy to head to a bar.
Opäť som sa chvíľku odmlčala. Popravde, ani netuším, kam ten čas uletel. Rozhodne to boli ale týždne plné udalostí. Dnes som si tak naordinovala lenivú sobotu, aby som si trošku oddýchla pred týždňami, ktoré nasledújú a budú podobne akčné. Preto dnes nepridávam skutočný recept, ale len nápad na koktail, ktorý z lenivej soboty urobí aj sobotu uvoľnenú :) Je naozaj chutný a rozhodne ho odporúčam, napríklad na dni, keď máte chuť na niečo špeciálne, no ani za nič sa vám nechce vyraziť niekam von do podniku.

And now back to what has been happening in my life recently. My parents were visiting for two weeks. It was a really nice time. I really hope they enjoyed the stay here since it can be a bit challenging to travel across the globe. Since we had public holidays, we visited Hanoi and Halong bay with them.I’m glad I finally made it, North is different from South and Hanoi is a city I’d prefer to Saigon if it didn’t get cold there during winter. For the second time this year we managed to do ‘public holiday travel fail’ when we went to see Halong bay on the 1st of May. That resulted in thousands of other people doing the same :)) However, it was still amazing and it’s worth visiting – it’s peaceful, calm… Afterwards we headed back home and my parents continued to travel to Hoi An and Dalat. I’ll post some of the pictures here in a separate post, some of you might have seen them on Facebook already.
I introduced my parents to Vietnamese cuisine and they quite liked it. In Hanoi we went twice to KOTO restaurant. It’s a nonprofit organization that trains underprivileged children to become waiters or cooks and thus gives them an opportunity to significantly improve their lives. The service was really good and the food was even better, so if you ever make it to Hanoi, definitely visit this amazing place. I bought their cookbook and I’m really happy for doing it – it’s a culinary journey through Vietnam with recipes divided to regions. The pictures are really amazing and I’m happy to have Vietnamese food with me anywhere I move thanks to it.
A teraz späť k posledným týždňom. Prišli nás navštíviť moji rodičia. Pobudli dva týždne a bolo to naozaj fajn. Veľmi dúfam, že sa tu mali dobre, keďže niekedy môže byť dosť náročné cestovať cez pol sveta. Keďže sme mali voľno, vybrali sme sa s nimi do Hanoia a zálivu Halong. Som rada, že sa mi to konečne podarilo, sever je iný ako juh a Hanoi sa mi ako mesto páči viac ako Saigon. Len škoda, že je tam cez zimu naozaj zima. Druhýkrát sa nám počas tohto roka podarilo cestovať počas voľna a to je naozaj tragádia. Do zálivu Halong sme šli 1. mája a spolu s nami aj tisíce ďalších ľudí :)) Napriek tomu to bolo úžasné a stálo to za návštevu – krásne pokojné a kľudné miesto… My sme sa potom vrátili domov a naši ďalej pokračovali do Hoi An a Dalatu. Fotky z výletu prídám v ďalšom príspevku, niektorí z vás ste ich už asi videli na Facebooku.
Rodičom som sa snažila predstaviť vietnamskú kuchyňu a myslím, že im celkom chutila. V Hanoii sme dvakrát navštívili reštauráciu KOTO. KOTO je mimovládna organizácia, ktorá vyúča deti zo znevýhodnených podmienok za čašníkov a kuchárov. Takto im ponúka úžasnú možnosť na zmenu života. Obsluha bola naozaj veľmi dobrá a jedlo ešte lepšie, takže ak sa ocitnete v Hanoii, určite toto skvelé miesto navštívte. Kúpila som si aj ich kuchársku knihu a veľmi sa z nej teším – je napísaná ako kulinárna cesta po Vietname s receptami rozdelenými podľa regiónov. Fotky sú uplne nádherné a teším sa, že takto budem mať vietnamské jedlo so sebou všade, kam sa pohnem.


And this leads to another big thing that has happened since the last post. I was offered a new job and thanks to that we’ll be moving back to Cambodia!!! We are super excited about it, but at the same time, I’m sad to be leaving my friends, my amazing team and also the great food. Luckily it’s only 6 hours by bus, so I can come to visit now and then. That means our weeks to come will be quite busy. We have to move in two weeks and that’s always pain in the ass. Haha, I wish we’d have a device like in Star trek that would just transfer us from here to there without all the hassle. But my heart jumps a bit thinking about having a bicycle again, going for trips on the weekends, chilling in all the beautiful cafes in Phnom Penh. It’ll be a good time even though leaving is never easy and it’s not getting easier with practice… However, I like the friendly reminder of it, that we are humans, we make connections, we like and smile and cry and miss….

No a to vedie k ďalšej veľkej veci, ktorá sa stala od posledného príspevku. Bola mi ponúknutá nová pracovná pozícia a tak sa budeme sťahovať späť do Kambodže!!! Veľmi sa z toho tešíme, no ja som zároveň smutná, že sa musím rozlúčiť s kamarátkami, mojím tímom ako aj skvelým vietnamským jedlom. Našťastie to je len 6 hodín autobusom a tak sa sem tam môžem vrátiť. Takže blížiace sa týždne budú celkom rušné. O dva týždne sa musím sťahovať a bohužial to je vždy riadna otrava. Tajne si želám, aby sme mali niečo také ako premiestňovadlo v Star treku, že by sme sa len premiestnili bez všetkého toho chaosu okolo. Keď si ale predstavím, že budem mať opäť bicykel, cez víkendy budeme chodiť na výlety a budeme relaxovať vo všetkých tých úžasných podnikoch v Phnom Penhe, od radosti mi srdiečko poskočí. Určite nám bude výborne, aj keď odchádzanie je vždy ťažké a bohužial sa to s praxou vôbec nemení… Mám však rada, ako mi to pripomína to, že sme ľudia, že sa spájame, že máme radi a smejeme sa a plačeme a je nám smutno…

Pomelo strawberry vodka blend ~ Mixovaný drink z pomela, jahôd a vodky

1 small pomelo or pink grapefruit ~ 1 malé pomelo alebo ružový grapefruit
10 frozen or fresh strawberries ~ 10 mrazených alebo čerstvých jahôd
2 shots of vodka ~ 2 poháriky vodky
small handful of mint ~ malá hrsť mäty
juice of 1/2 of a lime ~ šťava z polky limetky
4 ice cubes if you are using fresh strawberries ~ 4 kocky ľadu, v prípade ak nepoužívate mrazené jahody

1. Place pomelo or grapefruit, strawberries, vodka, mint and lime juice to blender. If you use fresh strawberries, add 4 ice cubes. Blend well. Pour into 2 glasses and served garnished with mint. Cheers!
1. Do mixéra vložte pomelo alebo grapefruit, jahody, vodku, mätu a limetkový džús. Ak používate čerstvé jahody, pridajte aj 4 kocky ľadu. Poriadne pomixujte. Rozlejte do 2 pohárov a ozdobte mätou. Nazdravie!

Advertisements

10 thoughts on “Pomelo strawberry vodka cocktail and news ~ koktail z pomela, jahôd a vodky a novinky

 1. Katka,velmi prijemne citanie…uplne ma fascinuje tvoj styl zivota v exotickych krajinach:) zelam ti,bezproblemove stahovanie,a prijemny zaciatok v Kambodzi,uz sa tesim na nove foto :)koktejlik vyzera tiez veeeelmo fajne :)

  • Dakujem Matka! pridte nas s manzelom pozriet niekedy, Kambodza je naozaj uzasna a Vietnam tiez :) povodime vas po skvelych miestach a restauraciach. dufam, ze opat v Kambodzi nezleniviem aj ked viem, ze toho varenia bde asi menej… ale tak budu ine veci a urcite aj vela foto! a dakujem za priania, stahovanie je riadna ostara!

   • Katka,ani nevies,ako by som si priala raz prist a navstivit aj vas:))..dufam,ze tam dlho vydrzite,aby sme vas stihli,lebo tento rok to ruzovo nevyzera :( vela sil pri lúčení sa s Vietnamom prajem !!!

   • Matka, dufam, ze tu nejaku dobu pobudneme, tak korunka ku korunke a snad vas budem moct povodit po lokalnych restikach :))

  • Thanks a lot Zizi! Come to visit sometimes :) and if you really want to move over here, I can send you some links where to look for a job :))

 2. Jee Katka gratulujem k novej praci a ako si mi raz pisala, v Kambodzi sa vam velmi pacilo, tak sa tesim, ze idete naspat :) Hlavne sa tesim na fotky krajiny!!! Prajem vam tak ako martina vyssie, bezproblemove stahovanie.

  • Dakujem Miska! ano, velmi sa tesime, aj ked ako pisem, odchadzanie a lucenie sa teda vobec nie je lahke… a budem fotit, slubujem, aj pisat o lokalnej kuchyni, snad viac ako o vietnamskej (hanba mi!).

  • Thanks Quan! I’ll try to keep it up so that you can read my stories from Cambodia and I hope it’ll make you and the whole team excited to visit me :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s